متأسفانه در یک حادثه دلخراش و خونین تروریستی در یک گردهمایی بزرگ به مناسبت روز مبارک میلاد النبی(ص) در هتل اورانوس واقع در جاده میدان هوایی کابل، شماری زیادی از علما و مردم دین‌مدار کابل به شهادت رسیدند.

دشمنان مردم افغانستان با این عمل ضد انسانی و غیراسلامی خود نشان دادند که هیچ احترامی به ارزش‌های دینی و اسلامی و سنت پیامبر گرامی اسلام نداشته و برای رسیدن به اهداف شوم خود هر از گاهی حادثه می‌آفرینند.

این بار دشمنان امنیت و آرامش مردم افغانستان در روز میلاد نبی رحمت(ص) که مسلمانان را به همپذیری، صلح، صمیمیت و برادری فراخوانده است، جمعی زیادی از علمای دین و باشندگان مسلمان شهر کابل را به شهادت رساندند و حادثه خونین دیگری را بر اعمال زشت و ننگین خود افزودند.

این می‌رساند که دشمنان مردم افغانستان به تمام قواعد و ارزش های اسلامی و انسانی پشت پا زده است و با وحشی گری و درنده‌خویی فقط به کشتار و ارتکاب جنایات ضدبشری رو آورده‌اند.

این امر مسئولیت حکومت و نیروهای امنیتی را بیشتر و ضرورت همیاری و همکاری بین مردم و حکومت را به مراتب بیشتر کرده است.

حادثه خونین امروز از علما و متولیان امور دینی کشور نیز می‌طلبد که در زمینه شناساندن چهره‌ زشت دشمن به مردم مسلمان افغانستان و شهروندان کشور که عمدتاً با استفاده از نام دین خشونت می‌آفرینند، بیش از هر زمان دیگر همت گمارند.

این جانب برای شهدای این حادثه‌ای دلخراش بهشت برین و برای زخمیان این حادثه از بارگاه خداوند بزرگ شفای عاجل استدعا دارم و از نهادهای امنیتی نیز می‌خواهم که نسبت به تأمین امنیت شهروندان کشور مراتب بیشتر تلاش و کوشش خود را به انجام برسانند.

سرور دانش معاون دوم‌ ریاست جمهوری

۲۹ عقرب ۱۳۹۷

اشتراک گذاری