از آن جا که قانونپوه استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان به عنوان کسی که سال ها تجربه مطبوعاتی و رسانه ای دارد و در این عرصه حامی جدی اطلاع رسانی شفاف و طرفدار دسترسی شهروندان به اطلاعات موثق و معتبر است، در اولین روزهای تشکیل حکومت وحدت ملی دستور ایجاد ویب سایت معاونت دوم ریاست جمهوری را به بخش مطبوعات دفتر صادر کرد.

بر اساس دستور شخص مقام و پالیسی های عمومی دفتر، ویب سایت دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان به سه زبان دری، پشتو و انگلیسی ایجاد شده است و به نشر اخبار و دیدگاه های معاونت دوم، اخبار مهم روز افغانستان و جهان می پردازد. علاوه بر نشر اخبار و دیدگاه ها به مسایل علمی و فرهنگی به خصوص در بخش حقوق و قوانین نیز می پردازد و تلاش خواهد کرد تا به مرجعی مطمین و معتبر برای شهروندان افغانستان تبدیل گردد.

لازم است مواردی را به عنوان  اهداف و پالیسی های ویب سایت اعلان کنیم:

  • هدف اصلی نشرات ویب سایت، پاسخگویی به مطالبات مردم و ایجاد شفافیت در عملکرد حکومت است. به همین منظور از نشر هرگونه اخبار و مطالبی که محتوای غیر واقعی داشته باشد پرهیز خواهد شد.
  • نشر دیدگاه های کلان و ملی مقام معاونت از اهداف اساسی ما است و در این راستا تمام تلاش خود را به خرج خواهیم داد تا آن ها را هماهنگ با پالیسی ها و استراتژی های بنیادین حکومت مطرح کنیم.
  • از نگاه ما دانستن حق مردم است. به همین خاطر تلاش خواهیم کرد تا به تامین این حق بنیادین شهروندی و جلب اعتماد عمومی از طریق انتشار بی طرفانه و موثق رویدادها کمک کنیم.
  • تعمیق و تحکیم ارزش های دموکراتیک از اهداف بنیادین و باورهای اساسی ما است. به همین منظور تلاش مستمر خواهیم کرد تا ارزش های کلانی چون دموکراسی، حقوق شهروندی، آزادی بیان و تساهل و مدارا در کشور نهادینه گردد.
  • رشد فرهنگ تعامل و گفتگو یکی از محورهای اصلی فعالیت ما خواهد بود. به همین منظور از نشر هرگونه مطلبی که دلالت بر تقابل و رویارویی در میان اقشار مختلف مردم داشته باشد، جدا پرهیز خواهد شد.
  • نشر اخبار و مطالب ویب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
اشتراک گذاری